AnyPark Mobile App – parkowanie staje się prostsze!

Aplikacja mobilna AnyPark to prosty i wygodny sposób na parkowanie, bez konieczności korzystania z parkomatu czy pobierania biletów z terminala wjazdowego. To także rozwiązanie pozwalające równie łatwo skorzystać z myjni samochodowej. Aplikacja jest darmowa, niemniej możliwe jest jej rozszerzenie do wersji premium i skorzystanie z dodatkowych, rozbudowanych funkcjonalności.

Aplikacja umożliwia płatność za parkowanie przy pomocy telefonu komórkowego. System działa w porozumieniu z zarządcami Miejskich Stref Parkowania, a kalkulacja opłat odbywa się w oparciu o minutowe naliczanie czasu postoju. Tym samym opłata pobierana jest za rzeczywisty czas parkowania auta, zgodnie z cennikiem obowiązującym w danym mieście. Dzięki aplikacji nie ma konieczności szacowania czasu postoju, ani posiadania biletu postojowego. Wszystko można załatwić bez wysiadania z samochodu.

Poza parkowaniem można również skorzystać z usługi wyszukiwania myjni samochodowej i opłacenia za korzystanie z niej.

Wersja premium aplikacji umożliwa również korzystanie z takich funkcjonalności jak:

 • Znajdź parking – raportowanie na bieżąco o stanie miejsc parkingowych w wybranej lokalizacji (obecnie usługa dostępna w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, jednakże będzie dostępna również w innych miastach)
 • iMoved – dzięki połączeniu Bluetooth, kiedy opuścisz miejsce parkingowe, system przypomni Ci o zakończeniu opłaty za postój, co pozwala na unikanie przepłacenia za parking
 • Znajdź Auto – usługa, dzięki której aplikacja dokładnie wskaże Ci, gdzie zostawiłeś samochód. Wystarczy, że podczas parkowania zapiszesz jego lokalizację
 • Faktury/rachunki – pobieranie zbiorczych faktur / potwierdzeń za płatności prosto z poziomu aplikacji.

Aplikacja umożliwia obsługiwanie zarówno kont osobistych, jak i biznesowych. Wprowadza także rozwiązania ułatwiające zarządzanie flotą pojazdów. Poza dokonywaniem opłat za parkowanie oraz wspomnianym wyżej modułem faktur, który pozwala pobierać zbiorcze faktury i rachunki, możliwe jest także wprowadzania ograniczeń czasowych i geograficznych dla poszczególnych pojazdów.

Aplikacja do parkowania AnyPark jest zmodernizowaną wersją aplikacji Pango.

Jak działa AnyPark?

Aby korzystać z AnyPark, wystarczy zarejestrować się przy użyciu numeru telefonu, dodać kierowców i pojazdy, a także wybrać metodę płatności w formie:

 • doładowania konta przedpłaconego, płatności BLIK lub przelewu na rachunek bankowy,
 • płatności w formie abonamentu doliczonego do rachunku za telefon komórkowy (np. miesięcznego)
 • bezpośredniego obciążenia karty płatniczej.

Rozpoczęcie parkowania odbywa się poprzez wybranie przycisku PARKUJ, a także wprowadzenie niezbędnych danych dotyczących parkowania (miasto, strefa, pojazd), a także sposobu naliczania czasu spośród dwóch dostępnych opcji:

 • parkuj bez ograniczeń – w dowolnym czasie, rozpoczęcie parkowania przyciskiem START i zakończenie przyciskiem STOP
 • ustaw czas lub koszt – gdzie odgórnie założony jest czas parkowania lub jego koszt, przy czym z poziomu aplikacji możliwe jest przedłużenie postoju

Aplikacja umożliwia także:

 • przełączanie pomiędzy pojazdami w trakcie parkowania
 • opłatę za kilka parkujących jednocześnie pojazdów
 • dodawanie kodów promocyjnych (tzw. voucherów)

Obejrzyj instrukcję:

Please accept marketing-cookies to watch this video.

Wykorzystane rozwiązania technologiczne 

W aplikacji AnyPark wykorzystaliśmy nasze autorskie, oryginalne rozwiązanie – CoreIG. Jest to elastyczny framework, który rozwijamy od kilku lat i który pozwala na tworzenie aplikacji dostosowanych do specyficznych, często złożonych, wymagań biznesowych i technicznych naszych klientów. Core IG to przede wszystkim zbiór funkcjonalności takich jak:

 • zarządzanie użytkownikami 
 • integracja z AD
 • zarządzanie rolami i uprawnieniami 
 • obsługa kolejki zdarzeń, procesów asnychronicznych 
 • cache

To także zbiór komponentów pozwalający na szybką implementacje niezbędnych paneli, dzięki czemu możliwe jest szybkie uruchomienie aplikacji realizującej złożone procesy biznesowe.

CoreIG służy przede wszystkim do tworzenia aplikacji tzw. Backoffice pozwalających na

 • zarządzani ustrukturyzowanymi danymi 
 • import/export danych 
 • transformację danych
 • realizacje wymaganych procesów biznesowych (t. j.: aplikacyjny interfejs użytkownika, procesy realizowane automatycznie)
 • raportowanie na podstawie przetwarzanych danych 

W aplikacji AnyPark wykorzystaliśmy Core IG właśnie w zakresie raportowania z systemu parkowań.

Ponadto w ramach aplikacji wykorzystaliśmy technologie takie jak .NET core, Redis czy PostgreSQL, a także zoptymalizowaliśmy procesy raportowania w oparciu o istniejące struktury bazy danych. Aplikacja AnyPark działa również w systemie iOS – tu w zakresie developmentu wspieramy ja w oparciu o język SWIFT.

Podsumowanie

Aplikacja AnyPark to przede wszystkim bezproblemowe, intuicyjne, oszczędne parkowanie. To także wygoda w korzystaniu z usług dodatkowych, takich jak myjnia, a w opcjach premium doskonałe narzędzie do zarządzania parkowaniem całej floty pojazdów. Dzięki niej zapomnimy niebawem o konieczności przewidywania czasu parkowania, posiadania gotówki, czy też kwitach parkingowych. Popularność aplikacji ciągle rośnie i z pewnością będzie wzrastać dalej wraz z jej rozwojem wytyczanym przez potrzeby parkujących klientów.

Więcej o aplikacji tutaj: www.anypark.pl

FAQ

Gdzie można dostać naklejkę AnyPark ?

Naklejkę można otrzymać pocztą po rejestracji konta w aplikacji do parkowania AnyPark. Naklejkę można pobrać bezpośrednio ze strony https://anypark.pl/

Skontaktuj się z nami

Previous Post
Next Post